panel_04

winamp192

winamp64

winamp24

mp192

mp64

mp24


Kezdőoldal - Még több hír - Karitász-napok zajlottak Szécsényben

Karitász-napok zajlottak Szécsényben Nyomtatás E-mail
2017. május 15. hétfő, 20:42

A Katolikus Karitász Embertől emberig című rendezvénye a "szeretet ingyenességéről" szól - mondta Spányi Antal, a szervezet elnöke péntek este Szécsényben. A székesfehérvári megyés püspök a háromnapos esemény jelentőségét abban látta: "akik részt vesznek benne, akik segítenek, maguk is megajándékozottak lesznek". Spányi Antal arra is felhívta a figyelmet, hogy különösen fontos az idős, beteg emberek szolgálata, amit egyházközségi szinten is gyakorolni kell. A migrációról kifejtette, hogy aki valóban menekült és rászorul, azon erkölcsi kötelesség segíteni. "Aki menekültként jön, annak segíteni kell, de aki olyan okostelefonokkal a zsebében érkezik, amilyeneket még csak nem is ismernek Magyarországon, vagy ezrével veszi a SIM-kártyákat, pénzzel tömi ki az övtáskáját, az nem menekült" - fogalmazott. Az is fontos, hogy a rászorulóknak a szülőföldjükön próbáljunk meg segíteni - tette hozzá. A beszéd után szentmise következett, majd a ferences kolostorban megnyitották a 19 éve alakult szécsényi egyházközségi karitászcsoport történetéről szóló kiállítást. (MTI)

 
Google bookmarkTwitterFacebook